جلسه شورای راهبری کنگره بین‌المللی بزرگداشت علامه میرحامدحسین رحمه‌الله برگزار گردید.

به گزارش دفتر دبیرخانه کنگره بین‌المللی بزرگداشت علامه میرحامدحسین رحمه‌الله، جلسه شورای راهبری این کنگره در محل دفتر قم نمایندگی ولی فقیه در هندوستان با حضور مدیران و اعضای شورای راهبری کنگره برگزار شد.
در این جلسه مدیران بخش‌های مختلف به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در حوزه احیای آثار، جذب مقالات و کتب، فرایند نشر و مراحل اجرایی پرداختند.
در ادامه رئیس کنگره حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سبحانی با تشکر از حضور اعضای شورای راهبری در این جلسه، به بخشی از برنامه‌هایی که در پیش‌روی دبیرخانه کنگره است اشاره کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که دبیرخانه در حال پیگیری انجام آن است، برگزاری همایش و نشست‌های مختلف در هندوستان حول شخصیت صاحب عبقات با همکاری نمایندگی محترم ولی فقیه در این کشور است که ان‌شاءالله با رایزنی‌هایی که صورت گرفته در ماه‌های آتی به این مهم دست پیدا خواهیم کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی‌پور ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت فعالیت‌های صورت گرفته در دبیرخانه بیان کرد:‌ بحمدلله ظرفیت‌های لازم جهت برگزاری همایشی در شان علامه میرحامدحسین در دفتر نمایندگی ولی فقیه در هندوستان وجود دارد و ان شاءالله همکاری‌های لازم در این زمینه انجام خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در هندوستان با اشاره به چالش‌هایی که در هندوستان در معرض شیعیان وجود دارد، بیان کرد: متاسفانه از یک طرف وهابی‌ها در این کشور فعالیت زیادی دارند که این موضوع می‌تواند خطر مهمی برای جامعه شیعه در این کشور باشد و از طرف دیگر عدم وجود مبلغان کارامد و دارای سطح علمی بالا، باعث شده تا این دو موضوع، زنگ خطری برای شیعیان هندوستان باشد و بایستی در این زمینه از ظرفیت‌های نهادهای همسو استفاده کرد.
وی افزود: « ترجمه آثار دبیرخانه این کنگره می‌تواند نقش چشمگیری در معرفی شیعه و علمای آن داشته و سد بزرگی بر سر راه دشمنان شیعیان هندوستان باشد؛ نمایندگی ولی فقیه در هندوستان آمادگی کامل دارد که در این عرصه قدم بردارد و ترجمه این آثار را به زبان اردو عهده‌دار شود.»
در پایان این جلسه مصوب شد تا کنگره ی بزرگداشت علامه میرحامد حسین علیه الرحمه در هند و در شهر دهلی در اواخر پاییز امسال برگزار شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *